30 Nov
2016

2014.gada vasaras skola "Čolēnos"

2014. gada 15.-17. augustā Inešu pagasta "Vecčolēnos" jau trešo gadu pēc kārtas notika Vasaras skola, kuru atklāja māju saimnieks un RSU sociālās antropoloģijas studiju programmas izveidotājs Klāvs Sedlenieks.

Klāvs Sedlenieks dalījās savos novērojumos par valsti kā mainīgo lielumu Melnkalnē. Diāna Dubrovska, programmas viespasniedzēja, prezentēja savu maģistra darba pētījumu par sieviešu seksa tūrismu Brazīlijā. Programmas absolvente Liene Blauzde (kopš 2017.g. Liene Millere) iepazīstināja ar unikālu Latvijā veiktu pētījumu par mobilajiem telefoniem un to lietošanas paradumiem kādā sociālās aprūpes centrā (pansionātā) - pētījumu bija izstrādājuši RSU antropoloģijas studenti sadarbībā LMT (vairāk par pētījumu var lasīt sadaļā Pētījumi). Profesors Mārtiņš Boiko stāstīja par mirušo ofīciju jeb psalmu dziedājumiem Dienvidaustrumlatvijā un tikšanos ar mirušajiem sapņos.

Otrajā vasaras skolas dienā ar savu prezentāciju uzstājās Kristaps Kilbloks, kurš stāstījā par "Islāma medicīnas centra" lomu mūsdienu Čečenijas sabiedrībā. Madara Bunkše prezentēja savu pētījumu par vietas izjūtu un to, ko nozīmē pārcelties uz laukiem, bet Gustavs Strenga iepazīstināja ar alkohola lietošanas praksēm vidusslaikos. Neiztrūkstošs elements bija lauka darbs tuvējā apkārtnē, kopīga ēst gatavošana un vakarēšana.

Attēlā: Vasaras skola, sarunas uz kāpnītēm, "Vecčolēni", 2014. Autors: nezināms


Dalies


Citi autora raksti


Autors

?>